Hoþ Geldiniz...17.08.2007 13:57:39

Geri Dön  | Blog Anasayfa | Anasayfa


Ders Almadık


17 Ağustos 1999 yılında 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi'nin üzerinden 8 yıl geçti. Belleklerden kolayca silinmeyecek depremin ardından yaralar sarıldı, yıkılan kentler yeniden kuruldu. Aradan geçen bu süre içinde, özellikle depremin etkili olduğu kentlerde belediyelerin imara bakış açısı değişti.17 Ağustos 1999 yılında 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi'nin üzerinden 8 yıl geçti. Belleklerden kolayca silinmeyecek depremin ardından yaralar sarıldı, yıkılan kentler yeniden kuruldu. Aradan geçen bu süre içinde, özellikle depremin etkili olduğu kentlerde belediyelerin imara bakış açısı değişti.


MARMARA DEPREMİ'NİN 8. YILI HÜZÜNLE ANILDI

Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan, saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren deprem Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, Yalova ve Bolu'da büyük can ve mal kaybına ve yıkıma neden oldu. Marmara Depremi'nde, resmi verilere göre 17 bin 480 kişi yaşamını yitirdi, 675 bin kişi evsiz kalmıştı.

Deprem sigortası yaptıranların oranı düşük
Deprem sonrası Kocaeli 1. ve 2. Ağır Ceza mahkemelerinde 993 dava açıldı, 532 dava zaman aşımına uğradı. 223 davanın ise 23 Nisan 1999 tarihine kadar işlenen suçlardan dolayı şartla salıverilmeye, dava ve cezaların ertelenmesine dair kanun uyarınca kesin hükme bağlanması ertelendi. Davalardan 70'i beraat, 108'i birleştirme, 60'ı da mahkumiyet kararıyla sonuçlandı.

Kocaeli'de deprem davalarında aralarında İhsaniye Belediye Başkanı Ahmet Levent'in de bulunduğu 103 kişi çeşitli hapis ve adli para cezalarına mahkum oldu.

Kaynak: AA  • Facebook'ta Paylaş
  • Delicious'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Digg'te Paylaş
  • Stumbleupon'da Paylaş
  • RSS FeedYorum eklemek ister misiniz?

 Adýnýz, Soyadýnýz :  
 Mail Adresiniz :
 Yorumunuz :


Bilgisayar
Genel
Fıkra
Şiir
Su ile Çiçek
Çalakalem

Teknolojide Sadece Tüketiciyiz!
Osmanlı'yı Özlemişler
Gitmekle Kalmak Arasıdır
“Hâlâ”dır aradığın!..
ALLAHAISMARLADIK

Yetişkinlerin istediği gibi kutlanan çocuk bayramı!
Tansiyon Nöbeti
Ne Lübnan ne de Suriye'ye benziyor!
Asrın Büyük Aktörü
Her Gün Bayram

 Bu blogda yazar olmak istiyorsanýz týklayýn...


Tavsiye edilen tarayýcý


6.0 ve üstü

Ayrýntýlý bilgi için
týklayýn...